Věnuje se etice, filozofii, problému umělé inteligence, ale také tzv. svobodnému pohybu a (ne)svobodné vůli. Kromě toho však odborný asistent Katedry filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity Antonín Dolák rovněž natáčí videa, jimiž na svém YouTube kanálu velmi užitečně podporuje postižené obsedantně kompulzivní poruchou. V tomto případě se však nejedná jen o pouhou filozofii. V minulosti totiž touto poruchou Antonín Dolák sám trpěl a zkušenosti, které nyní předává a také velmi srozumitelně formuluje, mu v minulosti pomohly OCD zvládat a nakonec i překonat.
Není mnoho těch, kteří uprostřed současné a ne vždy chápající či dostatečně informované společnosti, najdou vůli svěřit se s jakýmkoliv psychickým handicapem. Jenže právě toto sdílení myšlenek a pocitů stojí často i za bezprostřední pomocí ostatním. Na rozdíl od obecných či rešeršovaných textů představují z psychoterapeutického hlediska důležitý záchytný bod, jak reálně proniknout i do své vlastní situace a najít způsob, jak si s ní poradit. Pokud jde o obsedantně kompulzivní poruchu, pak každý, kdo prokáže odvahu hovořit o ní otevřeně či takříkajíc vyjít s kůží na trh, zasluhuje velký respekt.
BrainsWay je izraelská společnost zabývající se výzkumem a výrobou zdravotnických přístrojů a specializující se na neinvazivní léčbu známou jako transkraniální magnetická stimulace nebo TMS, která se používá k léčbě psychiatrických stavů. TMS využívá magnetické pole ke stimulaci specifické cílové oblasti v mozku, která řídí náladu, a používá ji k léčbě příznaků závažné depresivní poruchy (MDD) aktivací nervových drah. BrainsWay nabízí typ léčby TMS známý jako Deep TMS, který se ukázal být přesnějším a efektivnějším při cílení na mozek při zachování bezpečné úrovně stimulace. Deep TMS od společnosti BrainsWay je patentován a schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) k léčbě MDD i obsedantně kompulzivní poruchy (OCD). To z něj činí jediné řešení TMS, u kterého bylo prokázáno, že léčí pacienty trpící OCD.
Zařízení BrainsWay využívá pokročilou technologii a má podobu přilby, která se nosí během léčby. Léčba MDD probíhá pětkrát týdně po dobu čtyř týdnů a poté dvakrát týdně po dobu pěti týdnů, po nichž následují čtyři sezení v šestém týdnu. Přilba BrainsWay se v současné době prodává a pronajímá klinikám TMS v Severní Americe i jinde. Rozsáhlý tým společnosti BrainsWay pro výzkum a vývoj aktivně pracuje na vytváření dalších aplikací pro léčbu závislosti na opioidech, PTSD, odvykání kouření a mnoha dalších závislostí.
Omlouváme se, ale tento fragment nelze kopírovat