OCDNET.cz

KDO JSME A PROČ OCDNET

OCDNET.cz / OCDNET.sk vznikl na podporu lidem, kteří se potýkají s diagnózou obsedantně kompulzivní poruchy známé nejčastěji pod zkratkou OCD z anglického originálu obsessive compulsive disorder. Myšlenku na vznik webových stránek umocnila skutečnost, že do této chvíle podobná platforma v České republice neexistovala, bezprostřední zkušenost jednoho z členů redakčního týmu s diagnózou OCD a také s ohledem na náročné podmínky některých klientů trpících OCD v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 šířícího se od února 2020 na území Česka. Web je přístupný laické veřejnosti a otevřený spolupráci profesionálním terapeutům a pracovníkům z oboru psychiatrie, a to z České i Slovenské republiky.

Kromě setříděných a ucelených informací o OCD publicistického i odborného charakteru, je vám na webu k dispozici také anonymní OCD fórum, kde spolu můžete diskutovat, sdílet zkušenosti nebo se jinak navzájem podpořit. Je nám rovněž velmi dobře známo, že OCD je náročná nejen pro samotného člověka, který jí trpí, ale i pro jeho nejbližší okolí. Na fóru jsme proto přidali téma „Blízká osoba / partner s OCD,“ kde si lze vyměňovat informace a postřehy v souvislosti s péči o blízkého člověka či partnera postiženého OCD. Prostřednictvím formuláře níže nám současně můžete sami obratem dát vědět, co byste si na OCDNET.cz přáli najít. Pokud vám nějaké téma či informace budou chybět, napište nám. Děkujeme.

OCDNET.cz / OCDNET.sk

Ivan Šiler
Blattného 8
Praha 13
158 00 Praha

IČ: 87270854
DIČ: CZ6712037068

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 29. 12. 2008

Redakce

Ivan Šiler, vedoucí projektu

Od roku 1989 profesionální novinář a zavedený kulturní publicista. Od minulosti až po současnost zastával pozice šéfredaktora, redaktora i reportéra. Jeho texty otiskovala v širším rozsahu přední česká média (DNES, Lidové noviny, Reflex, Deník, Květy, Esquire, Večerník Praha, Rock & Pop a další). Spolupracoval s veřejnoprávní televizí, jako šéfeditor se podílel na vedení několika titulů vydavatelství zdravotnické literatury (Ambit média).

Romana Kršňáková, redakce

Pro OCDNET vyhledávám témata, zpracovávám informace, připravuji články a fotografie. Pokud máte zajímavý podnět na článek nebo reportáž, neváhejte mě kontaktovat. Žádný podnět nebo dotaz není hloupý a na všechny zprávy odpovídáme. Děkujeme za důvěru.

Ivan Šiler, vedoucí projektu a webmaster

odborná praxe

Od roku 1989 profesionální novinář a zavedený kulturní publicista. Od minulosti až po současnost zastával pozice šéfredaktora, redaktora i reportéra. Jeho texty otiskovala v širším rozsahu přední česká média (DNES, Lidové noviny, Reflex, Deník, Květy, Esquire, Večerník Praha, Rock & Pop a další. Spolupracoval s veřejnoprávní televizí, jako šéfeditor se podílel na vedení několika titulu vydavatelství zdravotnické literatury (Ambit média). Rovněž získal bohaté zkušenosti na pozici PR.

Romana Kršňáková, redakce

odborná praxe

Pro OCDNET vyhledávám témata, zpracovávám informace, připravuji články a fotografie. Pokud máte zajímavý podnět na článek nebo reportáž, neváhejte mě kontaktovat. Žádný podnět nebo dotaz není hloupý a na všechny zprávy odpovídáme. Děkujeme za důvěru.

DEJTE NÁM VĚDĚT

Budeme rádi, dáte-li nám vědět, jaká témata byste na OCDNET.cz rádi nacházeli a chtěli sledovat nebo nakolik jsou pro vás tyto stránky v takovém případě užitečné a relevantní. Za tímto účelem můžete využít formulář níže. V případě odborné diagnostiky se nicméně vždy a výhradně obracejte na profesionální diplomované terapeuty. Děkujeme.

Prelož web do slovenčiny »

Omlouváme se, ale tento fragment nelze kopírovat